Android uygulama’nın indirme, yorum sayısını arttırmak.

Mobil internet web den daha hızlı gelişen ve ilerleyen bir sektör haline geldi. Bugünlerde herkes mobile yatırım yapıyor. Sitenizin mobil sürümü, mobil cihazlar için uygulamalar, mobil reklamlar bunların kanıtı.

Google play mobil dünyası için çok önemli bir noktada. Android cihazlar en yaygın işletim sistemine sahip. Resmi marketi google play ise her cihazda var. Google playdan hergün milyonlarca uygulama indiriliyor. Applerin reklam gelirleri site gelirleriyle yarışır hale geldi. Ülkemizde de forumlarda uygulama yapımı, satışı popüler konular arasında. İlgisi alakası olan olmayan herkes bu sektörde olmak ve yatırım yapmak istiyor.

Codecalyon gibi yerlerden alınan uygulamalarla aylık yüksek kazançlar elde etmek mümkün. Tabiki benzersiz bir fikir ve iyi bir reklamla hayal bile edemeyeceğiniz kazançlara kavuşabilirsiniz. Reklam konusunda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.

 • Uygulamanızın sadece indirme sayısını arttırma sıralamaya istenilen etkiyi yapmaya bilir.
 • İndirme ve yorumlar uygulama dilini kullanmayan kişiler tarafından indirilmesi yani TR de sunulan uygulamanın çinden abd’den avrupadan indirilmesi istenilen faydayı sağlamaz.
 • Türkçe uygulama için türkçe yorumlar şarttır.
 • Yorumlar robotik olmamalı ve hepsi organik olmalıdır.
 • Yorum sayısı indirme sayınının %10’undan fazla olmamalıdır.
 • Uygulama değerlendirmesi ve 5/4 yıldız başarılı bir orandır.
 • İndirenlerin uygulamaya giriş yapmamaları uygulamanız için dezavantajdır.
 • İndirenlerin uygulamayı kısa sürede kaldırması “silmesi” uygulamanıza negatif etki yapacaktır.
 • Uygulamanın stabil indirme ve yorum hızına aykırı şekilde, hızlı ve aceleci yapılan işlemler, indirmeler, yorum ve değerlendirmeler uygulamanızın kapatılmasına sebep olabilir. Agresif davranışlar uygulamanıza zarar verir.
 • Uygulamanızın google play dışında sosyal ağlarda, bloglarda ve forumlarda paylaşılması seo açısından ve sıralama açısından olumlu etki yapacaktır.
 • İşi bilmeyen, ehli olmayan insanlarla çalışmanız sizin için telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Uygulamanızın kapanması, askıya alınması hatta google play developer hesabınızı kaybetmeniz bile mümkün olabilir.

Bu hususlara dikkat ettiğiniz sürece yeterli ve dozunda çalışmalarla istediğiniz kategoride ve arama kelimesinde ilk 12, ilk 6 hatta ilk 3 de yer almanız mümkündür.

Kendi uygulamam için yaptığım ve size de tavsiye ettiğim bu işlemlerin neticesinde organik olarak günlük 15.000 indirme almaya başladım. Hergün 200 den fazla organik yorum alan uygulamam kısa sürede 500.000 indirme sayısına ulaştı. Buna paralel olarak uygulama içinde sattığım ürünlerin sürümü epey hızlandı.

Uygulamanın kategorisi oldukça sıradan olduğu halde adsense gelirleri günlük 100 liraya ulaştı. Yerleşim için özel ve itinalı bir çalışma yapılmadığı halde adsense TO %2 civarında TBM oranı ise 5 kuruş civarındaydı. Uygulama kategorisi veya webview kategorisi özenle seçilirse TBM oranını 30 kuruşlara çıkarmak mümkündür. Bu da aynı indirme sayısına göre günlük 600 TL gelir demektir. (sadece adsense). Reklam yerleşimleri hakkıdan özen gösterip %3-4 e çıkartılırsa hergün bin lira adsenseden kazanmak mümkündür.

Peki google play de ki uygulamanız günde 15.000 indirmeye seviyesine nasıl ulaşır ?

Bu bir kerelik bir günlük bir çalışma değildir. Meselenin özü hedeflenen anahtar kelimede yükselmek ve hedefe varıncaya kadar yapılan çalışmalara devam etmektir. Bu noktada profesyonel destek almak isteyenler için “google play indirme sayısı arttırma” ve “google play yorum satın alma”  hizmetlerinden faydalanın. Hedefinize ulaşana kadar çalışmaları devam ettirin.

admin

2012 den takipcisiteleri.net'i yönetiyor. Bu blog'da da sosyal medya uzmanlarının ücretle sunduklarını ücretsiz olarak paylaşıyor! Sosyal ağ scriptleri geliştirenler için güncel bilgiler derliyor.

Bir Cevap Yazın