Twitter’ın süreli token problemine instagram’ın tokenler üzerinden beğeni kısıtlamasıda eklendi!

Bildiğiniz üzre twitter sistemlerinden tokenle işlem yapan (yani oto rt fav, zamana yayılmış beğeni, sürelere bölünmüş takipçi işlemleri gibi,) sistemler için panele eklenen tokenlerin 3 aylık süreçte güncellenmesi gerekiyor. Aksi halde token öldüğünde otomasyona dayanan hiç bir sistem çalışmıyor. Bu sorun aktif userlerinde pasif olarak algılanarak paneldeki havuzun boşalmasınada sebep olabiliyor.

Aynı problemin benzeri instagram içinde aktif edildi. illegalin önüne geçmek için her gün geliştirilen api ve token altyapısı bugünde instagramda beğeni kısıtlaması olarak karşımıza çıkıyor.

Havuzda biriktirilen user tokenlerinin like fonksiyonları artık problemli. 20k lık aktif havuzdan 15k+ takipçi işlemi yapılabilirken max. 8k like atılabiliyor. Bu sorunun panellerde verilen ücretsiz kredilerin arttırılması ve her kullanıcılnın başka kullanıcıya işlem yaptırması neticesinde instagramın saatlik rate limitlerini doldurmasıylada ortaya çıkmış olabilir. Fakat şuana kadar problem olmaması ve birden herkeste aynı sorunun boy göstermesi rate limitlerin düşüldüğünü akla getiriyor.

Şuanda yazılım kısmında sorunun önüne geçilebilmiş değil, ilerleyen günlerde genel olarak tüm uygulama ve app’lerde ücretsiz kredilerin düşürülmesi öngörülebilir. Problemin aşılmasıyla bu tür panellerden sorunsuz işlem yapmaya devam edebileceksiniz.

admin

2012 den takipcisiteleri.net'i yönetiyor. Bu blog'da da sosyal medya uzmanlarının ücretle sunduklarını ücretsiz olarak paylaşıyor! Sosyal ağ scriptleri geliştirenler için güncel bilgiler derliyor.

Bir Cevap Yazın